Izdvojeno - Dom Ljeskovica - Page 7

Sveta ispovijed i misa 15.12.2025.

U ponedjeljak, 15. prosinca održana je tradicionalna ispovijed i sveta misa u pripravi za blagdan Božića. Ispovijed i euharistijsko slavlje predvodio je velečasni Milan Klobučar. Mnogi korisnici su sudjelovali na navedenom događaju i pripremili svoja srca za nadolazeći nam Božić.

Korisnicima i radnicima Doma i ove su godine zagrijali srca župnik Jozo Jurić i volonteri Župe sv. Leopolda Mandića iz Požege. Njihov je dolazak bio uvertira u najčarobniji dan u godini; Advent u Domu. Naš drugi Advent održan je u srijedu, 10. prosinca 2025. godine, na veliko zadovoljstvo korisnika, ali i radnika.

Božićni duh osjetio se u svakom kutku Doma; od korisničkih soba, svih odjela do okoliša koji su bogato ukrašeni. Program je bio popraćen mirisima čaja, kuhanog vina i hrenovki u pecivu koje je pripremalo uvijek vrijedno osoblje Doma. Na štandovima su se nudile pogačice, raznovrsni kolači i slastice te božićni ukrasi i aranžmani, kako naših korisnika tako i dragih nam gostiju.

Adventu su se ponovno  pridružile brojne udruge s područja općine Čaglin, kao i OŠ Stjepana Radića Čaglin koja je sudjelovala i u glazbenom dijelu programa. Poznatim božićnim pjesmama dodatno su nas zagrijali zborovi korisnika i radnika Doma Ljeskovica i Organiziranoga stanovanja Požega. Iznenađenje večeri bio je dolazak Djeda Božićnjaka koji je sve prisutne darivao simboličnim poklonima.

Advent u Domu Ljeskovica nije samo obično okupljanje uoči nadolazećih blagdana. Možda neka lampica ili kuglica pobude nečije uspomene, osjećaje… A svi mi bit ćemo uz naše korisnike kako bismo stvorili zajedničke uspomene ispunjene radošću i toplinom Božića.

Iz medija:

Advent u Ljeskovici: Zajedništvo, pjesma i darovi unijeli blagdansku radost u Dom za odrasle osobe

6.12.2025. godine imali smo tradicionalan posjet nama dragih prijatelja, volontera župe Sv. Leopolda Mandića Domu Ljeskovica pod vodstvom velečasnog Joze Jurića. Svojim dolaskom uljepšali su nam subotnje do podne, te kao uvijek donijeli hrpu slastica i kolača, te još više razveselili korisnike i radnike doma.

I ove smo godine ugostili Školski volonterski klub „Sovice“!

Dio učenika iz OŠ Stjepana Radića Čaglin, koji pohađaju ovu aktivnost, u pratnji edukatorice rehabilitatorice Aleksandre Andrić Radišić i pedagoginje Ljiljane Đurđević zajedno su s našim korisnicima izrađivali božićne ukrase. Kreativno i veselo prijepodne proteklo je u toplom blagdanskom ozračju, potičući duh zajedništva u nadolazećim blagdanima.

Back to top