Izdvojeno - Dom Ljeskovica - Page 6

Posjet Matice umirovljenika Domu Ljeskovica

U srijedu, 18. prosinca, Matica umirovljenika Općine Čaglin i Grada Kutjeva posjetila je Dom za odrasle osobe Ljeskovica s početkom u 15 sati.

Posjet je protekao u iznimno veselom i toplom ozračju, ispunjenom druženjem, plesom, pjesmom i zvucima glazbe. Zajednički trenuci donijeli su radost i osmijehe korisnicima Doma, ali i svim sudionicima posjeta, dodatno obogaćujući predblagdansko raspoloženje.

Ovakvi susreti još jednom su potvrdili važnost zajedništva, solidarnosti i međusobne podrške, osobito u ovo predblagdansko vrijeme.

Posjet biskupa Ive Martinovića Domu za odrasle osobe Ljeskovica

Dana 18. prosinca Dom za odrasle osobe Ljeskovica posjetio je biskup msgr. Ivo Martinović u pratnji svog tajnika, Mateja Filipovića i svećenika iz čaglinske župe, Milana Klobučara. Tom prigodom biskup se susreo s korisnicima i djelatnicima Doma, uputivši riječi ohrabrenja, blizine i podrške, osobito u ovom predbožićnom vremenu. Istaknuo je da djelatnici svojim radom svjedoče kako „svaki ljudski život ima svoju neprocjenjivu vrijednost, svoje dostojanstvo i svoju veličinu u Bogu“. Dodao je kako se Božja ljubav ostvaruje kroz ljudska srca i ruke te da se Bog po našoj ljubavi ponovno rađa u životima najpotrebnijih.

Na kraju je biskup izrazio želju da predstojeći Božić bude ispunjen radošću, zahvalnošću i mirom te da Gospodin svima udijeli snagu svoje milosti kako bi se djela ljubavi ostvarivala i nakon blagdana, u novoj godini i našoj svakodnevici. Susret je zaključio čestitkom i blagoslovom, zaželjevši svima blagoslovljen Božić i Novu godinu te Božju pratnju u svakom koraku i djelu svih, a posebno djelatnika koji se brinu i pomažu korisnicima Doma.

Zahvaljujemo biskupu msgr. Ivi Martinoviću na posjeti i vremenu koje je izdvojio za naš Dom.

Sudjelovali smo na Adventu u Čaglinu

U petak, 12. prosinca 2025. godine zajedno s korisnicima našega Doma, sudjelovali smo na Adventu u Čaglinu. Advent organiziran u suradnji Općine Čaglin i OŠ Stjepana Radića Čaglin zagrijao je srca svim posjetiteljima pa tako i korisnicima. Osim bogate gastronomske ponude, dodatno nas je zagrijao božićni program za koji su se pobrinuli tamburaši. Posjetiteljima smo ponudili božićne aranžmane i rukotvorine korisnika u obliku magnetića i božićnih kućica. Sudjelovanje na Adventu bila je još jedna prilika našim korisnicima za integraciju u lokalnu zajednicu kao i za stvaranje novih uspomena ispunjenih božićnom toplinom.

Back to top