Događanja - Dom Ljeskovica - Page 18

Domoples 2024.

U petak, 6. rujna 2024., Dom za odrasle osobe Lobor-grad bio je domaćin i organizator 15. “Domoplesa”, natjecanja u plesanju u kojemu sudjeluju osobe smještene u domovima za odrasle osobe s područja cijele Republike Hrvatske. Naš su Dom predstavljali korisnici Gordana Guljaš i Nikica Ereš. Njihovo sudjelovanje i osvojeno 2. mjesto rezultat su rada Mateje Štimac i Stjepana Bereša. Time smo postali domaćini Domoplesa 2025. godine

LATINOVAČKI LJETNI FEST

Topli ljetni dan, proveden na „Latinovačkom ljetnom festu“ u organizaciji Eko centra Latinovac 06.07.2024., donio nam je nova iskustva, nova znanja, nova poznanstva.

Imali smo priliku: prisustvovati zanimljivim interaktivnim predavanjima, sudjelovati u zabavnim radionicama ( izrada terarija u staklenkama, vrtlarska, glazbena, Art-Eko, tradicijskog veza, izrade drvenog nakita ), vidjeti i kušati raznolike proizvode lokalnih proizvođača, jednostavno uživati u seoskoj idili Latinovca.

Zahvaljujemo gđi Danijeli Beretin na pozivu, te svima ostalima koji su se potrudili biti divni domaćini.

HODOČAŠĆE U VOĆIN

Na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, u petak 7. lipnja 2024. godine, i dan kada je prije 21 godinu sv. Ivan Pavao II. okrunio lik Majke Božje Voćinske za vrijeme svojega trećeg pastirskog pohoda Hrvatskoj 2003. godine, apostolski upravitelj Požeške biskupije msgr. Antun Škvorčević predvodio je euharistijsko slavlje u Voćinu u kojem smo sudjelovali zajedno sa korisnicima i djelatnicima domova za starije i nemoćne, domova za odrasle osobe , kao i osobe sa invaliditetom s područja Požeške biskupije.

Euharistijskom slavlju u kojem je osobita nakana bila molitva za novog požeškog biskupa msgr. Ivu Martinovića koji će idućega dana u požeškoj Katedrali biti zaređen za biskupa, prethodilo je slavlje sakramenta pomirenja, te marijanska pobožnost od 10.30 sati u voćinskoj bazilici.

 

Prigodnim programom, kojemu je prethodilo svečano euharistijsko slavlje, u Domu za odrasle osobe Ljeskovica obilježen je Dan obitelji u sklopu kojeg se već tradicionalno slavi zajedništvo korisnika i njihovih najbližih, roditelja, braće, sestara te bližnje rodbine.

Nakon misnog slavlja kojeg je predvodio čaglinski župnik vlč. Milan Klobučar sve nazočne je pozdravila ravnateljica Doma Ljeskovica Rada Matoš i svima poželjela dobrodošlicu. Ujedno iskoristivši priliku za informiranje nazočnih o budućim značajnim aktivnostima ustanove -transformaciji i nastavku deinstitucionalizacije.

Uz prigodni program korisnika i radnika, te učenica i učenika OŠ Stjepana Radića iz Čaglina. Prisutni su uživali u pjesmama, recitacijama, igrokazu i plesovima. Nakon „službenog“ dijela predivnoga dana, druženje najmilijih se nastavilo u restoranu i na krugu Doma. Svi zainteresirani mogli su pogledati izložbu radova korisnika te učeničke zadruge Škole.

Dirljivi susreti korisnika Doma za odrasle osobe u Ljeskovici sa svojim najmilijima:
ʼIzrazimo jedni drugima važnost očuvanja topline, pažnje i ljubavi u obitelji“

(pozega.eu)

Back to top