Događanja - Dom Ljeskovica - Page 13

Posjet ministra Marina Piletića Domu za odrasle osobe u Ljeskovici

Dana, 9. svibnja 2025. godine, ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, nakon polaganja kamena temeljca za izgradnju Centra za starije osobe u Jakšiću, uz županicu Požeško-slavonske županije Antoniju Jozić i načelnika Općine Čaglin Dalibora Bardača posjetio je Dom za odrasle osobe u Ljeskovici. Povod prvoj posjeti našem Domu bio je isticanje važnosti projekata koji su u pripremnoj fazi:

  • izgradnja novog multifunkcionalnog objekta s popratnim sadržajima i uređenje okoliša u sklopu kompleksa Doma za odrasle osobe Ljeskovica,
  • projekta EU „Unaprjeđivanje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici osobama s invaliditetom kao podrška procesu deinstitucionalizacije“ . Našim Individualnim planom transformacije i deinstitucionalizacije Doma prioritetno je proširenje izvaninstitucijskih usluga – usluga organiziranog stanovanja.

Ravnateljica Doma za odrasle osobe u Ljeskovici, Rada Matoš, uz pozdravne riječi dobrodošlice, istaknula je kako će se proširenjem izvaninstitucijskih usluga i izgradnjom novog objekta u jednoj od najvećih ustanova za zbrinjavanje odraslih osoba s mentalnim teškoćama na području Republike Hrvatske olakšati rad, podići kvaliteta života i rada, kako korisnika, tako i zaposlenika Doma.

Načelnik Bardač podsjetio je na važnost lokalne potpore i korektne suradnje u svim segmentima, a posebno u sklopu navedenog projekta EU za koji je općina Čaglin darovala svoje dvije nekretnine koje će se koristiti za izgradnju smještajnih kapaciteta namijenjenih organiziranom stanovanju.

Ministar Piletić istaknuo je kako je Požeško-slavonska županija primjer dobre prakse u razvoju socijalne infrastrukture, a posebno je zadovoljstvo izrazio što navedeni projekt izgradnje novog objekta u sklopu Doma uskoro ulazi u fazu izdavanja građevinske dozvole, s obzirom na to da su sredstva osigurana u Državnom proračunu.

„Ovim putem želim zahvaliti Vladi Republike Hrvatske, ministru, županici i načelniku i svima onima koji su imali razumijevanja za našu upornost u ostvarivanju naših projekata“ – istaknula je ravnateljica Matoš, s nadom u ponovni posjet ministra prilikom polaganja kamena temeljca novoga objekta u sklopu Doma.

POSJETA ŽUPE SV. LEOPOLDA MANDIĆA IZ POŽEGE - PRIGODNI PROGRAM I DRUŽENJE

Ravnateljica Doma Ljeskovica Rada Matoš zajedno sa korisnicima i radnicima, dočekala je prijatelje, koji su došli uljepšati Uskrs nama svima.
Nakon obostranih uvodnih, lijepih pozdravnih riječi, ljubav čovjeka prema čovjeku je spontano počela teći. Krizmanici, volonterke, volonteri, naši dragi prijatelji, bili su nam u više navrata donatori, posjetitelji.

Korisnicima i radnicima Doma uvijek uljepšaju dane, svojom toplinom, vedrinom „liječe naših srca rane“.
Ovom su prigodom dali sebi još više truda nego prije, darivali nas kolačima, igrokazom, pjesmom, nikad ljepše bilo nije.
Uživali smo, pjevali, radovali se Uskrsu zajedno, nikome od nas u tome ispunjena srca nije bilo svejedno.
Velečasni Jozo Jurić uputio je lijepe riječi svima, korisnicima, učenicima, nakon druženja, nitko ravnodušan ostao nije– postali smo barem na trenutak bolji ljudi nego prije…

U Ljeskovici 5. travnja 2025.

 

PAPUČKI JAGLACI 2025.

U nedjelju 23. ožujka 2025. godine korisnici su u pratnji djelatnika Doma ostvarili lijepo i ugodno iskustvo sudjelovanjem na 43. planinarskoj manifestaciji „ Papučki jaglaci“. Ona se tradicionalno u organizaciji Hrvatskog planinarskog društva „Sokolovac“ iz Požege održala na obližnjoj planini Papuku. Unatoč najavljenoj kiši, vrijeme je bilo idealno, tako da se okupilo preko 2000 planinara i ljubitelja prirode iz cijele regije.

Pješačenjem dvanaest kilometarskom dugom stazom korisnici su imali priliku aktivno se uključiti u vanjske aktivnosti, doživjeti dobrobiti planinarenja, zajedništva, uživati u početku proljeća na Papuku. Lijepo proveden dan, priroda koja se budi i predivni ljudi…

Back to top